machine
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia pizzeria u juraja preprava.info

Správy

Štvrtok, 04. októbra 2018 • 06:40.01 • zaujímavosti

1423x

Predseda BBSK opäť na návšteve Horehronia

Malebná dedinka pod Kráľovou hoľou, viac ako 2000 zvoncov a spiežovcov, múdrosti zo života či vtipné historky naplnili všedný pracovný deň predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja.

Počas jedného letného dňa Oblastná organizácia cestovného ruchu REGIÓN HOREHRONIE privítala predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja Jána Luntera na Horehroní v dedinke Šumiac. „Dupli sme si do pedálov na elektrobicykloch z požičovne E-biky pod Kráľovou hoľou a dostali sme sa na najvyšší cyklobod na Slovensku – povestnú Kráľovú hoľu. Nevynechali sme návštevu Šumiackej izby a zlatou bodkou bola návšteva Múzea zvoncov pána Gigaca“, povedala Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka OOCR REGIÓN HOREHRONIE.

Na Horehroní trávim svoj čas veľmi rád, a preto som sa rozhodol k opätovnej návšteve aj pána Gigaca, ktorému sme poďakovali za jeho prácu a záchranu nášho dedičstva“, povedal Ján Lunter, predseda Banskobystrického samosprávneho kraja. Pán Mikuláš Gigac je zberateľom zvoncov a spiežovcov, od stretnutia bude jeho múzeum obohatené aj o pamätnú knihu so spomienkami na stretnutie predsedu BBSK ale hlavne rodinného priateľa.

Horehronského stretnutia sa zúčastnil aj pán Lukáš Janoška, majster v kosení, ktorý svojimi príbehmi a skúsenosťami všetkých rozosmial pri výbornej večeri s tradičným Telgártskym rezňom v Pohostinstve pod úbočou, kde nás privítal svetaskúsený navrátilec šéfkuchár Peter Polák.

Zo spoločného stretnutia vyplynuli aj ďalšie spoločné ciele a plány, preto toto stretnutie na Šumiaci s pánom Gigacom nebolo určite tým posledným a návštevníci sa už teraz môžu tešiť na ďalšie plody novej spolupráce s dôrazom na tradíciu bačovstva v Šumiaci.

Zdroj: www.horehronie.net