machine
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia pizzeria u juraja preprava.info

Správy

Pondelok, 16. januára 2023 • 06:44.48 • zaujímavosti

898x

Stretnutie v klubovni Tu SOM

Brezno 14.01.2023

V piatok 13. januára 2023 sa v priestoroch katolíckej farnosti, v dobrovoľnom komunitnom priestore „ Klubovňa Tu SOM“ uskutočnilo ďalšie podujatie z cyklu Poho(do)vka. Poslanec Pavol Ambros sa zhostil funkcie moderátora, ktorý si pozval na besedu Zuzanu Giertlovú . Menovaná je síce z Brezna, ale domov sa vrátila minulé leto, po 12 rokoch zbierania skúseností v Bratislave či Londýne.

Náhoda jej pomohla, že si hneď po príchode mohla rozbehnúť podnikanie vo vlastnom kníhkupectve v Brezne na ulici ČSA 7. Od počiatku sa prejavil jej vzťah ku knihám. Ako uviedla: Kniha je pre ňu príjemným spôsobom vzdelávania a rozširovania obzorov. Prejavil sa u nej aj cit pre aranžovanie, takže jej kníhkupectvo opticky lákavo priťahuje okoloidúcich.

Zaujímavé besedovanie sa odvíjalo od Zuzkinho pôsobenia mimo Brezna, porovnávanie spôsobov života pri návrate domov, po dnešné podnikanie, ktoré vzhľadom na vzťah ku knihám, sa možná stane jej celoživotným poslaním.

Medzi nami cca 30 - tými účastníkmi bol aj mladý párik z Ukrajiny. Na Slovensko prišli v marci minulého roku, po známych udalostiach. On právnik, ona lekárka. Ubytovanie im poskytla obec Čierny Balog. Mladá lekárka pracuje v našej nemocnici na sonografii. V septembri som tam bol na preventívnej prehliadke. Prekvapila ma, že hneď po príchode do Klubovne sa mi v prihovorila stým, že ma vyšetrovala. Naozaj milé stretnutie.

Atmosféru večera - svojimi vstupmi spríjemnila aj kapela „Call me tomorrow“

Stretnutie v Klubovni Tu SOM so Zuzanou Giertlovou, majieľkou kníhkupectva

Text a foto: Milan Kováčik z Brezna