machine
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia pizzeria u juraja preprava.info

Správy

Utorok, 05. júla 2011 • 15:26.42 • zaujímavosti

4403x

Hucul – potomok divého koňa

Dnes sme boli na návšteve ekofarmy s chovom Hucula – potomka divokého karpatského koňa Tarpana. Ekofarma sa nachádza 3km od Lomu nad Rimavicou – obec Sihla (pri obecnom úrade doprava do kopca až pod les).

Kone zo Sihli sú z ekologického chovu, sú mimoriadne otužilé s nenarušenými prírodnými vzťahmi, odolné voči chorobám, pevnej konštitúcie, skromné a v práci vytrvalé. Vďaka citlivému a profesionálnemu prístupu sú hucule povahovo preverené a veľmi vhodné pre prácu s deťmi a začiatočníkmi.

Kone v stáde sú zorganizované do jedného celku, kvôli zjednodušeniu denného režimu pre pracovníkov, sú veľmi spoločenské, zvedavé, zo záujmom o človeka, bez samotárskych a iných zlozvykov. Sú prevažne slovenského pôvodu, pôvodného exteriéru a pokojného charakteru bez zásadnejšieho prílivu moderných trendov.

Huculský kôň, kedysi používaný ako nosič, dnes hľadá nové uplatnenie. Jednou z možností je turistické jazdenie. Pre tieto účely je hucul zvlášť vhodný. Predurčuje ho k tomu jeho kľudná povaha a neľakavosť v neznámom teréne. Jeho pevné chody a rozvážnosť pohybu sú zárukou zdolania aj ťažších terénov s jazdcom začiatočníkom.

Príďte na ekofarmu a vyskúšajte jazdu na huculovi peknou prírodou.
Čakajú vás nezabudnuteľné zážitky. Prekrásne horské vychádzky Vás príjemne naladia a pomôžu zrelaxovať od každodenných starostí.

Zdroj: www.hucul.sk, foto: Roman Suja