Streda, 24. februára 2016 • 08:25.10 • šport

1572x

Večerná florbalová liga Brezno - 23. 2. 2016

V utorok 23.2. vo večerných hodinách sa opäť stretli tímy Večernej florbalovej ligy v Brezne, aby si zmerali sily.

V úvodnom zápase hranom o 20.00 hod. sa MY postavili proti Fanatickým frolbalistom. Fanatici opäť raz potvrdili, že im nerobí problém streliť gól hneď po úvodných sekundách zápasu. Presne po 41 sekundách otváral skóre Kučerák po peknej prihrávke od Pôbiša. Ten istý hráč onedlho zvyšoval už na 2:0, keď pekne spracoval nahrávku gólmana Nižníka a súperovmu brankárovi nedal žiadnu šancu. V 5. minúte prvej tretiny sa podarilo tímu MY znížiť na 1:2 zásluhou Štipáka po prudkej strele z diaľky. 90 sekúnd pred koncom 1.tretiny však zvyšoval opäť Kučerák, keď mu presne priťukol Pôbiš.

Druhá tretina bola o niečo vyrovnanejšia. Za MY sa presadil Václavík a za Frolbalistov zvyšoval na 4:2 Libica.

V tretej tretine sa pritvrdilo a súperi si navzájom nič nedarovali. Viackrát sa iskrilo za bránkou tímu MY hlavne po stretoch Kučeráka so Štipákom. V tretej tretine padlo aj najviac gólov z celého zápasu. Po 90 sekundách hry sa Struhárovi podarilo o mantinel vysunúť Rochovského, ktorý pohodlne zavesil. (stav 4:3 pre Frolbalistov). O dve minúty neskôr sa podarilo tímu MY dokonca vyrovnať a to zásluhou Ambrosa. Rýchly obrat dokonal Rochovský po prihrávke od Štipáka. (5:4 pre MY). Kučerák však potvrdil, že má skvelý cit na góly a opäť po nahrávke od Pôbiša dorovnával skóre tri minúty pred koncom zápasu na 5:5. Dalo by sa povedať, že v tejto fáze hry sa "lámal chlieb". Jovnáš v bráne tím MY viackrát podržal skvelými zákrokmi, keď vychytal dve vyložené šance Frolbalistov. Potom sa potvrdilo známe "nedáš-dostaneš" a 28 sekúnd pred koncom tretej tretiny Rochovský unikol po ľavej strane, natlačil sa pred brankára, vystrelil a lopta sa so šťastím odrazila od gólmana Nižníka do vracajúceho sa spoluhráča, ktorý si ju nechtiac zrazil do vlastnej bránky.

Konečný stav 6:5 pre tím MY.
Tretiny (1:3)(1:1)(4:1)

Góly:

MY - Štipák, Vaclavík, Rochovský 2, Ambros, vlastný gól Libica
Fanatickí frolbalisti - Kučerák 4, Libica

V druhom zápase sa stretli celky MY a Škriekajúce opice. Tento zápas bol vyrovnaný o čom svedčia prvé dve tretiny, ktoré skončili zhodne po 1:1.

V prvej tretine sa za MY presadil Vaclavík a za Opice Bella.

V druhej tretine Zvyšoval pre Opice na 2:1 Štulrajter a za MY vyrovnával opäť Vaclavík. Stav po dvoch tretinách 2:2.

Aj v tomto zápase bola tretia tretina najbohatšia na góly a rôzne súboje pri mantineloch o loptu. Tím MY odskočil na rozdiel dvoch góloch po peknej strele z diaľky Ambrosa a individuálnej akcii Štipáka, keď zakončoval spoza brány. (4:2 pre MY). Opice sa nevzdávali a zápas sa im podarilo otočiť, keď góly postupne strieľali Štulrajter, Bella, Janko a Šandor. (6:4 pre Opice).

Sekundu pred koncom tretej tretiny Štipák už len znížil na konečných 6:5 pre opice.
Tretiny(1:1)(1:1)(3:4)