Pondelok, 16. októbra 2017 • 13:43.34 • šport

09. - 15. október 2017

2. HOKEJOVÁ LIGA

SOBOTA  314.10. 2017 - Zimný štadión Humenné
MHK HUMENNÉ - HK BREZNO 7:3 (4:0, 2:1, 1:2)
Góly BR: 22 KOŠTIAL Martin (KOBELA Filip, 38 KOVÁČIK Patrik, 19 ŠMÁLIK Michael (87 SRNKA Stanislav , 11 LAUBERT Lukáš, 29 PINKA Lukáš (22 KOŠTIAL Martin, 19 ŠMÁLIK Michael

Na stretnutie v Humennom sme sa pripravovali, ako na každé iné a počas týždňa všetko vyzeralo tak, že tam vycestujeme v plnej sile a pôjdeme si po tri body. No prišiel víkend a s ním vrásky na čele trénera. Na "ďaleký" východ sme vycestovali len s trinástimi hráčmi. Aby toho nebolo málo, tak sme už po tretí krát prehrali stretnutie v priebehu pár minút. Prvá tretina,desiata minúta, štyri góly v našej sieti a striedanie brankárov. Úvod duelu sme absolútne nezvládli. Aj keď bola hra od druhej tretiny vyrovnaná a poslednú sme dokázali vyhrať, konečný výsledok nám jasne ukázal, kde nás poriadne tlačí topánka. Ak chceme získavať body a byť úspešní, musíme to okamžite riešiť. S predvedenou hrou od druhej tretiny proti mužstvu nabitému zvučnými menami ašpirujúcemu na postup do 1.HL, však môžeme byť spokojní. Z dnešného dňa je to pre trénera asi jediná potešujúca aj keď veľmi dôležitá informácia. O týždeň máme doma Liptákov a tak na domácej pôjde už chceme brať všetky tri body.

LIGA KADETI

NEDEĽA  15.10. 2017 - Zimný štadión Rimavská Sobota
HKM RIMAVSKÁ SOBOTA - HK BREZNO  3:6 (1:2, 1:1, 1:3)
Góly BR: BÁLINT Marek (GÉRER Jakub), TURŇA Oliver (KOVÁČIK Richard), BÁLINT Marek (ROSÍK Jakub), BÁLINT Marek (LUKAČOVIČ Hugo), ZUBÁK Adrián (TURŇA Oliver), BÁLINT Marek (TURŇA Oliver)

1. LIGA STARŠÍ ŽIACI - 8. ŠHT

SOBOTA  14.10. 2017 - Zimný štadión Banská Bystrica
HC 05 BANSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 4:6 (2:2, 2:2, 0:2)
Góly BR: FAŠKO Michal (VALLO Timotej, ŠVEC Dominik), TURŇA Oliver (LUKAČOVIČ Hugo), TURŇA Oliver (LUKAČOVIČ Hugo), NOVYSEDLÁK Samuel (KLAJBAN Peter, GOGA Jakub), KLAJBAN Peter (KOTRÍK Roman), GOGA Jakub (KLAJBAN Peter, ŠVEC Dominik)

Súboj mladých Horehroncov s Baranmi mal od začiatku pravú hokejovú atmosféru so všetkým, čo ku kvalitnému hokeju patrí. Po dvoch lacných góloch v prvej tretine sme sa poučili a pokračovali zodpovednejšie. Zápas sa zlomil v náš prospech po nepremenenom trestnom strieľaní na našu bránu. Od toho momentu sme boli lepším tímom. Za predvedenú hru by sa určite nehanbili ani oveľa starší hráči. Dôraz, trpezlivosť a tímový výkon nás priviedli k cennému víťazstvu. Michael ĎURIŠNa začiatku zápasu sme boli veľmi aktívni. Už v prvých dvoch minútach sme strelili gól. Počas nášho vylúčenia som dostal gól, ktorý som mal chytiť. Najprekvapivejši gól, bol gól Olivera Turňu, po skončení jeho vylúčenia. Na začiatku druhej tretiny sme dostali gól a na to sme odpovedali gólom. Koncom druhej tretiny bol na mňa nájazd, ktorý bol pre mňa kľúčový. Už som vedel, že to spolu vyhráme. Peter KLAJBANNastúpili sme na zápas aktívne, no po prvom góle sme prestali korčuľovať, brankár nás veľmi nepodržal, ku koncu tretiny sme vyrovnali. Druhú tretinu sme boli aktívni, no súper sa dokázal presadiť a streliť nám dva góly. My sme sa nepoložili, stále sme korčuľovali a ako odmena bolo vyrovnanie na 4:4. Tretiu tretinu sme začali na plné obrátky, nepúšťali sme súpera do žiadnych vyložených šancí, dreli sme a podarilo sa nám streliť 2 góly. Zápas bol už len v našich rukách, užívali sme si hokej a hrali sme čo vieme. 4 minúty pred koncom nás na chvíľu zatlačili, no ustáli sme to, aj brankár nás už podržal. Posledné minúty sme hrali v ich pásme, stačilo udržať puk na našich paliciach. Vyhrali sme 6:4 zásluhou všetkých hráčov, aj tých, ktorí dostali ku koncu menej priestoru na ľade, ale potrebovali sme udržať víťazstvo a to sa nám aj podarilo.

1. LIGA STARŠÍ ŽIACI - 7. ŠHT

HC 05 BANSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 12:0 (4:0, 5:0, 3:0)

Zápas sme vyhrať nemohli, ale prijateľnejší výsledok bol určite na dosah. Nefungoval základný transfer – pokyny sa musia preniesť z lavičky do činností na ľade. V našom tíme chýbala kvalita, až na pár hráčov nás súper predbehol vo všetkých činnostiach. Neostáva nám nič, len na sebe pracovať a dúfať, že do rozbehnutého hokejového vlaku časom nastúpime.

1. LIGA MLADŠÍ ŽIACI - 6. ŠHT

SOBOTA  14.10. 2017 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC 05 BANSKÁ BYSTRICA 2:6 (0:2, 2:2, 0:2)
Góly BR: KVIETOK Jakub, BÁLINT Alex

1. LIGA MLADŠÍ ŽIACI - 5. ŠHT

HK BREZNO - HC 05 BANSKÁ BYSTRICA 3:10 (0:5, 1:1, 2:4)
Góly BR: BERČÍK Ivan, KOVÁČIK Aurel (MICHALKO Mário), BERČÍK Ivan (PANČÍK Martin)