Štvrtok, 09. novembra 2017 • 07:05.46 • šport

30.10. - 05.11.2017

2. HOKEJOVÁ LIGA

SOBOTA  04.11. 2017 - Zimný štadión Sabinov
HK SABINOV - HK BREZNO 4:5 pp (1:2, 1:0, 2:2, 0:1)
Góly BR: 91 TURŇA Tomáš (15 GUTTMANN Tomáš, 27 MAGURA Matúš), 91 TURŇA Tomáš (56 VAIS Matej),  59 TENKEL Maroš (71 BAUER Martin, 91 TURŇA Tomáš), 56 VAIS Matej (19 ŠMÁLIK Michael, 27  VOJTAS Andrej), 19 ŠMÁLIK Michael (22 KOŠTIAL Martin, 15 GUTTMANN Tomáš)

Do Sabinova sme cestovali s cieľom odčiniť smolné stretnutie v Sanoku bodovým ziskom a náš cieľ sme splnili. Úvod stretnutia bol herne absolútne vyrovnaný o čom svedčí aj počet striel 20:20. V prvej tretine sa nám podarilo skórovať dvomi gólmi Turňu a iba raz inkasovať. Druhá tretina nám herne nevyšla podľa predstáv a aj keď sme ju na počet striel vyhrali, osem sekúnd pred koncom sme neustrážili domáceho Sabola a do tretej tretiny sme išli za stavu 2:2. Tretia tretina bola čo sa týka gólov najplodnejšia, pretože v nej padli až štyri góly. Vedenie sme si s domácimi vystriedali jedna k jednej a tak sa muselo isť do predĺženia. V ňom jednu minútu pred koncom skóroval kapitán tímu Šmálik a rozhodol tak o zisku dvoch bodov. Získali sme dôležité body a pripravujeme sa na ďalšie stretnutie na ľade súpera.

K-CLASSIC 1. LIGA DORAST

NEDEĽA  05.11. 2017 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC TOPOĽČANY 4:3 sn(1:1, 2:1, 0:1, 0:0)
Góly BR: MAREK Filip (SZÖKE Štefan), MAREK Filip (HELC Adam, KOVÁČIK Milan), DRZEWIECKI Michal (MICHAL Samuel), KAFRÍK Dušan

SOBOTA  04.11. 2017 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC TOPOĽČANY  4:6 (2:1, 0:4, 2:1)
Góly BR: BÁLINT Marek (MIHALY Oto), PECNÍK Filip (BELKO Matej), MAREK Filip (KOVÁČIK Milan), MAREK Filip (KOVÁČIK Milan)

LIGA KADETI

NEDEĽA  05.11. 2017 - Aréna Brezno
HK BREZNO - P.H.K PREŠOV 1:5 (0:0, 0:0, 1:5)
Góly BR: BÁLINT Marek (KIRDAJ Kristián)

STREDA  01.11. 2017 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HKM RIMAVSKÁ SOBOTA 4:3 (0:1, 1:1, 3:1)
Góly BR: GÉRER Jakub (BÁLINT Marek, ROSÍK Jakub), KIRDAJ Kristián, BÁLINT Marek (KIRDAJ Kristián, KOVÁČIK Richard), GÉRER Jakub

Vedeli sme, že náš súper v poslednom kole doma vytrápil favorita z Prešova a podľahol tesne 3:4. Nastúpili sme v najlepšej možnej zostave, ktorú limitoval týždenný maximálny počet troch stretnutí na hráča, chýbali tak lídri osmičky v útoku. Napriek tomu sme vedeli, že kvalita je na našej strane. Prvá tretina skončila 22:8 na strelecké pokusy, 10:0 na vyložené šance, ale 0:1 na góly. V druhej sme hneď v prvom striedaní vyrovnali, ale potom sme pokračovali v zahadzovaní šancí. Súper sa v presilovke opäť dostal šťastnou dorážkou do vedenia a nemali sme práve top formu. Faulovali sme hráča Soboty v brejku a nasledovalo trestné strieľanie, našťastie ošetrený Šimko opäť dokázal v zlomovom okamihu mužstvo podržať. V tretej časti sme boli rozhodnutí otočiť zápas. Podarilo sa nám vyrovnať, ale po jednom chaotickom odhadzovaní pukov v obrannom pásme sme opäť inksovali. Na hokejkách už bol cítiť poriadny tlak,keďže času do konca ostávalo málo. Po vydarenej súčinnosti v útočnej zóne, strela, clona, dorážka, sme vyrovnali. Keď sa zdalo, že sa budeme musieť uspokojiť s bodom, sme získali presilovku. Po dobrej súhre a dôraze na brankovisku sme napokon 68 sekúnd pred koncom dosiahli vytúžený víťazný gól. Chlapci si zaslúžia absolutórium, kedy pri nepriazni osudu a odklonení šťasteny dokázali sebadôverou a nezlomnou bojovnosťou vybojovať cenné víťazstvo.

1. LIGA STARŠÍ ŽIACI - 8. ŠHT

SOBOTA 04.11.2017 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC LUČENEC 12:4 (7:0, 1:1, 4:3)
Góly: GOGA Jakub (BELAŇ Matúš), VALLO Timotej (MORONG Marián), FAŠKO Michal (MORONG Marián), GOGA Jakub (BELAŇ Matúš), GOGA Jakub (KOTRÍK Roman, BELAŇ Matúš), KLAJBAN Peter (ĎÖRDÍK Jakub, LUKAČOVIČ Hugo), MORONG Marián (KLAJBAN Peter, ĎÖRDÍK Jakub), BELAŇ Matúš (KOTRÍK Roman), TURŇA Oliver (ĎÖRDÍK Jakub, KLAJBAN Peter), BELAŇ Matúš (KOTRÍK Roman, GOGA Jakub), BELAŇ Matúš (GOGA Jakub), MALECKÝ Martin (MORONG Marián, ĎÖRDÍK Jakub)

Nebolo pochýb od úvodného buly o tom, kto sa pokúša o hokej. Lučenec nepredstavoval prekážku našej kombinačnej hre. O väčšiu radosť z hry sme sa pripravili chvíľkovou stratou koncentrácie. Chlapci, ktorí hrajú aj v lige kadetov privítajú sobotné voľno. Pokúsime sa zregenerovať a dobiť baterky. Majo MORONGMôj gól bol prvý v sezóne. Podaril sa mi vďaka peknej prihrávke od Klajbana pred bránu. Myslel som si, že som dal dve asistencie Timovi a Martinovi,ale doma som sa dozvedel, že som vraj dal aj tretiu a to Mišovi. Za vyhratý zápas a aj moju radosť z hry sa chcem poďakovať celému tímuMaťo MALECKÝHralo sa mi veľmi dobre. Mal som hlavu hore a rozdával som puky útočnikom. V obranom pásme som hral zodpovedne. V tretej tretine som si počkal na červenej čiare, na prihrávku do brejku. Zakončil som tvrdo a nekompromisne do ľavého horného rohu a rozbil som brankárovi fľašu.

UTOROK 31.10.2017 - Zimný štadión Martin
MHA MARTIN - HK BREZNO  8:3 (3:0, 4:1, 1:2)
Góly BR: TURŇA Oliver (KLAJBAN Peter, LUKAČOVIČ Hugo), GOGA Jakub (ĎÖRDÍK Jakub), KOTRÍK Roman (GOGA Jakub)

Oliver Turňa a spol.: Na začiatku sme neboli koncentrovaní na hru a dokázali sa trikrát cez nás presadiť. Prvý gól bol po neúspešnej komunikácii a dva boli s predbránkového priestoru, kde sme si nepokryli hráčov. Druhú tretinu sme začali dobre, boli sme v nasadení a dokázali sme skórovať, ale druhú polovicu sme sa prestali sústrediť a znova sme dostali góly po nepokrytí hráčov. Tretiu tretinu sme začali hrať naplno a dokázali sme ju vyhrať 1:2. V dnešnom zápase sme hrali málo do tela a boli sme ,,mäkký" v osobných súbojoch. Z tohto zápasu by sme si mali veľa zobrať a ponaučiť sa z vlastných chýb.

1. LIGA STARŠÍ ŽIACI - 7. ŠHT

HK BREZNO - HC LUČENEC 2:8 (0:2, 1:3, 1:3)
Góly: ŠVEC Dominik, KOVÁČIK Filip (MAKUŠA Štefan)

Bez maximálneho nasadenia a pomoci od každého jedného člena tímu sa výsledkovo len ťažko posunieme vpred. Hokejovo u jednotlivcov vidieť zlepšenia, no naše puzzle v zápase ešte nezapadá správne.

MHA MARTIN - HK BREZNO  13:2 (5:1, 3:1, 5:0)
Góly BR: ŠVEC Dominik (MURÍN Sebastián), ŠVEC Dominik

Napriek enormnej snahe hráčov, v kvalite zručností sme o level nižšie ako Martin. Dostali sme dobrú lekciu, bude však zbytočná, ak nebudeme pracovitejší.

1. LIGA MLADŠÍ ŽIACI - 6. ŠHT

PIATOK 03.11.2017 - Zimný štadión Lučenec
HC LUČENEC - HK BREZNO 0:8 (0:3, 0:2, 0:3)
Góly: PILIAR Samuel (BÍREŠ Benjamín), PAUČÍK Milan (MEDVEĎ Marek), TÓTH Patrik (MEDVEĎ Marek),  PAUČÍK Milan (TÓTH Patrik, PERICHTA Matúš), TÓTH Patrik (PAUČÍK Milan, MEDVEĎ Marek), KVIETOK Jakub (ŠALKO Juraj), TÓTH Patrik (MEDVEĎ Marek), BÁLINT Alex (KVIETOK Jakub, PILIAR Samuel)

UTOROK 31.10.2017 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHA MARTIN 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)
Góly BR: KVIETOK Jakub (VRÁBEL Matúš)

1. LIGA MLADŠÍ ŽIACI - 5. ŠHT

HC LUČENEC - HK BREZNO 8:11 (3:5, 1:3, 4:3)
Góly: PANČÍK Martin (BERČÍK Ivan), MULTÁN Matej (BERČÍK Ivan), BERČÍK Ivan (JANOŠTIAK Tobias),  POLAKOVIČ Jakub (KRUPČÍK Tomáš), BERČÍK Ivan (PANČÍK Martin), POLAKOVIČ Jakub (GREXA Richard, KRUPČÍK Tomáš), PANČÍK Martin (BERČÍK Ivan), PANČÍK Martin (BERČÍK Ivan), MICHALKO Mário,  PANČÍK Martin (BERČÍK Ivan), PANČÍK Martin (MULTÁN Matej)

HK BREZNO - MHA MARTIN 5:11 (1:5, 2:2, 2:4)
Góly BR: MICHALKO Mário (KACHNIČ Milan, GÁLISOVÁ Zuzana), BERČÍK Ivan (BÍREŠ Benjamín),  PAUČÍK Milan (BERČÍK Ivan), PANČÍK Martin (PAUČÍK Milan), PAUČÍK Milan